I Restaurace I Ubytování I Společenské akce, svatby, firemní akce I Venkovní atrakce I Fotogalerie I Okolí I Kontakt I 

Okolí

 • turistika a cyklotoulky po Goralii:

        GOROLIE JE NÁDHERNÁ KOPCOVITÁ KRAJINA, NACHÁZEJÍCÍ SE V NEJVÝCHODNĚJŠÍ ČÁSTI TĚŠÍNSKÝCH BESKYD. NÁŠ HOstinec LEŽÍ UPROSTŘED TÉTO KRAJINY NA BÝVALÉ SOLNÉ CESTĚ, PO KTERÉ KDYSI PUTOVALY Z KRAKOWA VOZY NALOŽENÉ SOLNÝMI KAMENY. Z TÉTO PRADÁVNÉ CESTY JE NYNÍ CYKLOSTEZKA POJMENOVANÁ "GREENWAYS KRAKOW - MORAVA - WIEN". VYDÁTE-LI SE PO NÍ JAKÝMKOLI SMĚREM, ZJISTÍTE, ŽE Z NÍ ODBOČUJE ŘADA CYKLOTRAS A TURISTICKÝCH CEST, KTERÉ VÁS PROVEDOU OKOLNÍ KRAJINOU A VYVEDOU VÁS NA ZDEJŠÍ VRCHOLY. STEZKY, JAK CYKLO, TAK TURISTICKÉ JSOU DOBŘE ZNAČENÉ, NENÁROČNÉ A Z MNOHA MÍST SE DÁ KOCHAT KRÁSNÝMI VÝHLEDY.

 • zimní turistika

        OKOLNÍ HŘEBENY HOR SKÝTAJÍ ŠIROKOU ŠKÁLU MOŽNOSTÍ, JAK SI UŽÍVAT  ZIMNÍ RADOVÁNKY A SPORTY. MŮŽETE VYRAZIT NA LYŽOVAČKU NA PROTĚJŠÍ SJEZDOVKU NEBO DO BLÍZKÝCH LYŽAŘSKÝCH STŘEDISEK (5KM - ZAGROŇ PL), NASKOČIT DO BĚŽEK A VYCHUTNAT SI PANORÁMA ZDEJŠÍ NÁDHERNÉ KRAJINY NEBO NASADIT SNĚŽNICE A TOULAT SE, JEN TAK VOLNÝM TERÉNEM.

 • IN-LINE STEZKA

        NÁUČNÁ IN-LINE FITESS STEZKA, KTERÁ LEŽÍ PŘÍMO U HOSTINCE NABÍZÍ SVÝM NÁVŠTĚVNÍKŮM NEJEN LINIOVÝ PROSTOR KE SPORTU A AKTIVNÍMU ODPOČINKU, ALE I DVĚ VENKOVNÍ FITNESS CENTRA. TA JSOU UMÍSTĚNA NA ODPOČÍVADLECH PODÉL STEZKY. OBSAHUJÍ 14 VENKOVNÍCH POSILOVACÍCH A STREČINKOVÝCH STROJŮ.

 • TROJMEZÍ

        V NEDALEKÉ MALEBNÉ VESNIČNIČCE HRČAVA JEŠTĚ NEDÁVNO PATROLOVALY POHRANIČNÍ HLÍDKY A OSTRAŽITĚ HLÍDALY VEŠKERÝ POHYB. MÍSTNÍ OBYVATELÉ SI TOTIŽ PŘIVYDĚLÁVALI K ŽIVOBYTÍ PAŠOVÁNÍM VŠEHO MOŽNÉHO. DNES SI VYCHUTNÁTE NA HRANIČNÍ CESTĚ KRÁSNOU PROCHÁZKU A TOUTO CESTOU MŮŽETE DORAZIT NA MÍSTO, KDE SE PROTÍNAJÍ HRANICE TŘÍ STÁTU, TZV. TROJMEZÍ. NA HRČAVĚ JSOU KRÁSNÉ VÝHLEDY DO OKOLÍ, JSOU ZDE ZACHOVÁNY NĚKTERÉ PŮVODNÍ DŘEVĚNÉ STAVBY VČETNĚ KOSTELA A HOSPODY.

 • LYŽOVÁNÍ - 

        NA KEMPĚ, KOPCI U BLÍZKÉHO HOTELU (CCA 1 KM), BYLO KDYSI VYBUDOVÁNO ZÁZEMÍ PROTI VPÁDU CIZÍCH NÁJEZDNÍKŮ. NYNÍ TENTO KOPEC " CIZÍ NÁJEZDNÍKY " VÍTÁ VYBUDOVANÝM ZÁZEMÍM PRO ZIMNÍ I LETNÍ RADOVÁNKY. V ZIMĚ SI PARÁDNĚ ZALYŽUJETE A V LÉTĚ SI TŘEBA ZASKÁČETE NA BUNGEE TRAMPOLÍNĚ.

 • gírová

        TURISTY HOJNĚ VYHLEDÁVANÝ VRCHOL V KATASTRU OBCE BUKOVEC. HORA, KTERÁ SE PODLE JEDNÉ Z LEGEND PŮVODNĚ JMENOVALA JÍROVÁ ( JUROWA GÓRA ), PROTOŽE SE ZDE ÚDAJNĚ UKRÝVAL ZBOJNÍK JURA JURÁŠEK PO ZRADĚ ONDRÁŠE. VRCHOL GÍROVÉ LEŽÍ NA NEJKRATŠÍM HŘEBENI BESKYD A TENTO HŘEBEN JE ZÁROVEŇ I ROZVODÍM MEZI BALTSKÝM A ČERNÝM MOŘEM. NA GÍROVÉ SE NACHÁZÍ I TAKZVANÉ ČERTOVY MLÝNY, SESKUPENÍ ŠTĚRBINOVÝCH PSEUDOKRASOVÝCH JESKYNÍ.V JEDNÉ Z TĚCHTO JESKYNÍ SE URČITĚ SKRÝVÁ POKLAD LAKOMÉHO ŽIDA Z LANCKORONY, KTERÉHO ZDE OKRADL A ZABIL ZBOJNÍK ONDRÁŠ SE SVÝMI DRUHY. Z VRCHOLU HORY JSOU NÁDHERNÉ VÝHLEDY DO OKOLÍ, ZVLÁŠTĚ NA POHOŘÍ MALÁ FATRA, KTERÁ JE ZDE "JAKO NA DLANI". KOUSEK POD VRCHOLEM STOJÍ TURISTICKÁ CHATA GÍROVÁ.

 • Nejvýchodnější bod čr

        LEHKOU PROCHÁZKOU OD HOstince DORAZÍTE K NAUČNÉ STEZCE JEJIMŽ CÍLEM JSOU SOUŘADNICE 49° 33´ 02.10521“N (SEVERNÍ ŠÍŘKA) A 18° 51´ 33.31399“ E (VÝCHODNÍ DÉLKA), JSOU TO SOUŘADNICE NEJVÝCHDNĚJŠÍHO BODU ČR. NA TRASE NAUČNÉ STEZKY JE POSTUPNĚ UMÍSTĚNO NĚKOLIK INFORMAČNÍCH TABULÍ O MÍSTNÍCH ZAJÍMAVOSTECH A SPECIFIKÁCH. DOČTETE SE, ŽE NAUČNÝ CHODNÍK VEDE VÝZNAMNOU LOKALITOU RAŠELINNÉ KVĚTENY, TAKŽE ZDE MŮŽETE NARAZIT NA ORCHIDEJ ČI HOŘEC. DOČTETE SE O HRDÝCH A TVRDĚ PRACUJÍCÍCH GOROLECH, ŽIJÍCÍCH VE ZDEJŠÍM KRAJI, KTEŘÍ KDYŽ S VÁMA ZAČNOU MLUVIT ZDEJŠÍM NÁŘEČÍM, BUDETE JEN ZTĚŽÍ ROZUMĚT JEDINÉMU SLOVU.

 • kurlok

        V SOUSEDNÍ OBCI, POLSKÉ JISTEBNÉ SE DOCHOVALO STARODÁVNÉ DŘEVĚNÉ HORALSKÉ (GOROLSKÉ) STAVENÍ - KURLOK. TOTO STAVENÍ SLOUŽÍ NYNÍ JAKO MUZEUM A JEHO HLAVNÍ ZVLÁŠTOSTÍ JSOU TZV. KURLAVÁ, NEBOLI DYMNÁ KAMNA, ZE KTERÝCH KOUŘ VYCHÁZEL DOVNITŘ MÍSTNOSTI, NEBOŤ TOTO STAVENÍ NEMĚLO KOMÍN. KOUŘ Z KURNÉ JIZBY OBVYKLE VYCHÁZEL DVEŘMI DO SÍNĚ POD STŘECHU A SPÁRAMI ČI POD DVEŘMI VEN. NĚKOLIK PŮVODNÍCH A ZACHOVALÝCH DŘEVĚNÝCH STAVENÍ, AVŠAK JIŽ S KOMÍNEM, NALEZNETE I PROCHÁZKOU PO BUKOVCI NEBO HRČAVĚ.

 • Památný jilm

        památný strom se nachází cca 40 m od naší restaurace. Jeho jméno je Jilm, Jilm horský, latinský Ulkus glabra, v místním nářečí „Břost“. Odkazy na jeho stáří se různí. Odhad z roku 2003 hovoří o 280 letech. V současnosti dle odborníků – dendrologů i vzhledem k jeho rozměrům (obvod 715 cm, výška cca 35 – 40 m) se jeho věk odhaduje až na 360 let i více. Traduje se, že může být až 500 zim starý

 • prales mionši

Kontakty: Bukovec 1, 739 85 BUKOVEC, telefon: 732 330 775, 608 133 775, e-mail: skodacar@post.cz, facebook: https://www.facebook.com/UTurka?fref=ts